Czym zajmuje się zespół?

Zespół Financial Services Regulatory zajmuje się w głównej mierze doradztwem regulacyjnym na rzecz instytucji kredytowych, firm inwestycyjnych oraz funduszy inwestycyjnych świadcząc usługi dotyczące zgodności z regulacjami na rynkach finansowych (Bazylea IV, CRR II/ CRD V, MiFID II/ MiFIR, EMIR, AML, PSD2, UCITS, AIFMD, krajowe akty prawne, itp.). Dodatkowo Zespół wspiera swoich klientów w obszarze rachunkowości instrumentów finansowych, rachunkowości zabezpieczeń (hedge accounting), wyceny instrumentów finansowych oraz migracji danych w systemach finansowych.

Twój zakres obowiązków:

  • udział w projektach doradczych dotyczących dostosowania instytucji finansowych (instytucje kredytowe, firmy inwestycyjne, towarzystwa ubezpieczeń) do nowych wymogów ostrożnościowych, a także projektach dotyczących wspierania transformację finansową
  • opracowywanie pisemnych opinii, raportów, analiz i podsumowań w ramach realizowanych projektów
  • bieżące wsparcie Zespołu, w tym w opracowywaniu nowych produktów i usług – przygotowywanie ofert, prezentacji i innych materiałów dla klientów

Oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego lub statusu studenta IV lub V roku studiów (preferowane kierunki: prawo, finanse, ekonomia, zarządzanie)
  • wiedzy lub doświadczenia przynajmniej w jednym z poniższych obszarów:
    – zasady funkcjonowania rynków finansowych oraz regulacji na tych rynkach (znajomość wybranych aktów prawnych: CRR II / CRD V, MiFID II / MiFIR, PSD II ustawa – Prawo bankowe, ustawa o obrocie instrumentami finansowymi, ustawa o usługach płatniczych)
    – zasady funkcjonowania sektora bankowego oraz regulacji ostrożnościowych
    – otwarta bankowość (podstawowa znajomość zmian na rynku płatności zachodzących w Polsce, jak i w Europie będzie dodatkowym atutem)
    – przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (podstawowa znajomość AML oraz ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu będzie dodatkowym atutem)
    – praktyczna znajomość procesów funkcjonujących w instytucjach finansowych / shared services center
    – zasady funkcjonowania nadzoru finansowego w Polsce
  • umiejętności analitycznego myślenia
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego
  • znajomość innego języka obcego będzie dodatkowym atutem (w szczególności języka niemieckiego lub francuskiego)
  • bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office (zaawansowana znajomość MS Excel będzie dodatkowym atutem)
  • zaangażowania i gotowości do pracy wielozadaniowej
  • dyspozycyjności min. 4 dni tygodniowo
  • mile widziane doświadczenie zawodowe w dowolnym z obszarów:
    – sektor finansowy: instytucje kredytowe, firmy inwestycyjne lub fundusze inwestycyjne, centra usług wspólnych
    – firmy audytorsko-doradcze
    – firmy z branży SSC
    – kancelarie prawne specjalizujące się w zakresie regulacji sektora finansowego oraz nowych technologii
    – administracja publiczna właściwa w sprawach rynku finansowego
    – udział w projektach migracyjnych / post-Brexit

Oferujemy:

  • praktyki w oparciu o umowę zlecenie
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • możliwość praktycznego zastosowania wiedzy zdobytej w trakcie studiów
  • możliwość współpracy z doświadczonymi doradcami i zdobycie cennego doświadczenia zawodowego
  • możliwość wykorzystania i rozwoju kompetencji przydatnych w przyszłej pracy doradczej
  • możliwość dalszego rozwoju zawodowego w ramach Zespołu Financial Services Regulatory na stanowisku Młodszego Konsultanta​

O KPMG Poland

Jesteśmy międzynarodową siecią firm audytorsko-doradczych. Od 1990 r.  świadczymy kompleksowe usługi z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz szeroko rozumianego doradztwa biznesowego dla polskich i międzynarodowych firm oraz instytucji ze wszystkich sektorów gospodarki. Kompleksowe usługi prawne świadczy stowarzyszona z KPMG Kancelaria prawnicza D. Dobkowski.

Naszym kapitałem jest wiedza zgromadzona przez 236 000 pracowników w 145 krajach. W Polsce jest nas blisko 2 000 osób, które pracują w biurach w: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i we Wrocławiu. Wspólnie tworzymy #generationKPMG!