Kim jesteśmy?

Tworzymy niezależną polską kancelarię prawniczą. Od 30 lat kompleksowo doradzamy klientom ze wszystkich branż, oferując im pełen zakres doradztwa prawnego i podatkowego. Obecnie w naszych biurach pracuje blisko 200 ekspertów różnych specjalizacji.

Wszystkie sprawy naszych klientów rozpatrywane są kompleksowo przez interdyscyplinarne zespoły. Posiadamy szeroką sieć powiązań i relacji z zagranicznymi kancelariami i firmami doradczymi. Działamy także w międzynarodowych organizacjach prawniczych.

 

Działamy w ramach 9 praktyk:

  • Infrastruktura i Energetyka
  • IP&TMT
  • Life Sciences
  • Nieruchomości
  • Podatki
  • Postępowania Sporne
  • Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
  • Prawo Spółek, Fuzje i Przejęcia
  • Rynki Kapitałowe i Instytucje Finansowe

Wyróżnia nas zrozumienie potrzeb prawnych i biznesowych klientów oraz wieloletnie doświadczenie i wiedza ekspercka. Jednocześnie, nasza praca z materią prawa nie kończy się w biurach. Z myślą o szerszym gronie odbiorców podejmujemy różnorodne działania edukacyjne. Organizujemy konferencje, prowadzimy warsztaty, tworzymy publikacje specjalistyczne i blogi tematyczne, a także jesteśmy współautorami programów studiów podyplomowych i MBA na renomowanych polskich uczelniach. Równolegle współtworzymy akty prawne, przygotowujemy opinie i analizy, monitorujemy ustawodawstwo.

Uważamy, że funkcjonowanie na rynku wiąże się nie tylko z działalnością biznesową, ale również z aktywnością na rzecz organizacji pozarządowych i prospołecznych oraz lokalnych społeczności. Dlatego od lat pracujemy pro bono, wspieramy wybrane organizacje i podejmujemy różnorodne działania charytatywne.

Niezmiennie zajmujemy czołowe miejsca w rankingach kancela­rii prawniczych „Rzeczpospolitej” i „Dziennika Gazeta Prawna”. Jesteśmy także wyróżniani i rekomendowani w międzynarodowych rankingach specjalistycznych takich jak Chambers & Partners, Legal500, International Financial Law Review (IFLR1000), International Tax Review (ITR) i World Trademark Review (WTR1000).

 

Pewny krok w prawo

Oferujemy możliwości wszechstronnego rozwoju zawodowego prawnikom, którzy chcą zdobyć doświadczenie oraz doskonalić umiejętności w ramach jednej z wybranych praktyk. Do naszego zespołu szukamy talentów na różnych etapach rozwoju zawodowego, wyróżniających się entuzjazmem, otwartością oraz gotowością do podejmowania nowych wyzwań.

Stworzyliśmy kulturę organizacyjną i atmosferę sprzyjającą otwartej komunikacji oraz wymianie doświadczeń. Aktywnie wspieramy rozwój zawodowy naszych prawników zapewniając im dostęp do różnorodnych szkoleń umożliwiających podnoszenie kwalifikacji i efektywne funkcjonowanie w złożonych realiach biznesowych. Nasz program szkoleniowy obejmuje zarówno szkolenia z zakresu umiejętności miękkich, jak i szkolenia specjalistyczne, techniczne, językowe oraz coaching i mentoring.

 

Praktyki studenckie – kogo szukamy?

Zapraszamy przede wszystkim studentów III-V roku prawa oraz ekonomii, którzy wiążą swoją przyszłość z obszarem doradztwa podatkowego. Szukamy osób zmotywowanych do ciągłego rozwoju intelektualnego i zawodowego, zainteresowanych konkretnym obszarem prawa. Cenimy odpowiedzialność, kreatywność i umiejętność budowania relacji. Ważna jest dla nas bardzo dobra znajomość języka angielskiego oraz dyspozycyjność w wymiarze 24-40 godzin tygodniowo.

 

Co oferujemy?

Oferujemy płatne praktyki z jasno określoną ścieżką rozwoju. Od pierwszego dnia w DZP praktykant staje się częścią konkretnego zespołu i zdobywa praktyczną wiedzę z danej dziedziny pod okiem doświadczonych prawników. Zapewniamy wszystkie niezbędne narzędzia pracy, dostęp do baz wiedzy oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe. Po zakończeniu praktyk istnieje możliwość podjęcia z nami stałej współpracy.

Staż w DZP można odbywać przez cały rok godząc obowiązki zawodowe z zajęciami na uczelni. Nasz program praktyk składa się z trzech etapów:

 

Rekrutacja

Proces rekrutacji składa się ze spotkania online z udziałem prawnika oraz przedstawiciela HR. Rozmowa dotyczy przebiegu edukacji, doświadczeń zawodowych, zainteresowań oraz planów kandydata; w trakcie spotkania sprawdzamy też znajomość języka obcego. Dodatkowo, możemy poprosić o rozwiązanie kazusu lub zaprosić na drugie spotkanie w biurze.

Aplikacje przyjmujemy przez cały rok. Na stronie www.dzp.pl/dolacz-do-nas udostępniamy aktualne ogłoszenia.