II Ogólnopolska Konferencja Prawa Rynku Kapitałowego „Rynek kapitałowy wobec rozwoju nowych technologii”

Zapraszamy do udziału

w II Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Rynku Kapitałowego
„Rynek kapitałowy wobec rozwoju nowych technologii”

 

23 maja w siedzibie kancelarii Domański Zakrzewski Palinka odbędzie się II edycja wydarzenia pt. „Rynek kapitałowy wobec rozwoju nowych technologii”. Spotkanie będzie prowadzone w formule online za pośrednictwem platformy Clickmeeting. Tegoroczna konferencja poświęcona będzie najnowszym zmianom na rynku kapitałowym, napędzanym przez dynamiczny rozwój nowych technologii. Zaproszeni eksperci, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele wiodących na rynku banków, kancelarii prawniczych i firm doradczych, omówią tę tematykę w ramach pięciu paneli, poświęconych: prawu spółek, prawu finansów i instrumentów finansowych, bankowości, startupom oraz panelu studencko-doktoranckiego.

Rynki kapitałowe w cyfrowej rzeczywistości

Transformacja cyfrowa jest istotnym czynnikiem kształtującym współczesne rynki finansowe. Impulsem do intensywnego wdrażania zmian była pandemia koronawirusa COVID-19, jednak zastosowanie nowych technologii w sektorze finansowym obserwowaliśmy już wcześniej. Dziś wszystkie podmioty rynku kapitałowego muszą dostosowywać się do nowej cyfrowej rzeczywistości, w której coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie sztucznej inteligencji, big data, technologii blockchain czy chmury obliczeniowej.

Wśród prelegentów, którzy podzielą się wiedzą z uczestnikami będzie m.in. Maciej Zajda, Senior Associate w Praktyce Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych kancelarii DZP oraz koordynator projektu DZP | Future, w ramach którego kancelaria DZP współpracuje z innowacyjnymi podmiotami o wysokim potencjale wzrostu, inwestorami otwartymi na ponadprzeciętne ryzyko oraz startupową społecznością.

Maciej Zajda weźmie udział w panelu organizowanym przez DZP poświęconemu startupom, w ramach którego omówi kwestie pożyczki konwertowalnej jako instrumentu finansownia startupu. W panelu wystąpią również zaproszeni goście: Maciej Sadowski (Lead Expert w StartupHub Poland), Agata Wierzbicka (Chief Operations Officer w startupie IntoDNA), dr hab. Rafał Mrówka (profesor w Katedrze Teorii Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz kierownik programu MBA-SGH) oraz Tomasz Czapliński (Partner Zarządzający w SpeedUp Venture Capital Group).

Dwa lata prostej spółki akcyjnej

Podczas konferencji poruszone zostaną także kwestie prawne związane z funkcjonowaniem i bieżącą działalnością spółek na rynku kapitałowym. W panelu o prawie spółek poruszone zostaną m.in. tematy związane z prowadzeniem rejestru akcjonariuszy, eVoting na rynku kapitałowym czy wpływ nowych technologii na przebieg Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.

1 lipca przypadnie druga rocznica ważnej nowelizacji Kodeksu spółek handlowych, która wprowadziła do polskiego prawa spółek instytucję prostej spółki akcyjnej (PSA). PSA łączy w sobie cechy spółki akcyjnej i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a jej wprowadzenie było niezwykle istotne z perspektywy rynku kapitałowego, jak i młodych innowacyjnych przedsiębiorstw, które szykują się do debiutu na tym rynku. O najważniejszych zagadnieniach dotyczących PSA opowie dr Michał Przychoda, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP, który brał udział w pracach nad jej przepisami.

II Ogólnopolska Konferencja Prawa Rynku Kapitałowego „Rynek kapitałowy wobec rozwoju nowych technologii”, której Partnerem Głównym jest kancelaria DZP odbędzie się we wtorek 23 maja w godz. 9:00-16:50. Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej online, za pośrednictwem platformy Clickmeeting.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

O kancelarii DZP

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka (DZP) to największa, niezależna, polska kancelaria prawnicza, którą tworzy zespół blisko 200 ekspertów doradzających w ramach 9 praktyk i 40 specjalizacji w biurach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. W tym roku kancelaria obchodzi 30-lecie działalności, w trakcie której zbudowała rozległą sieć powiązań oraz relacji z kancelariami zagranicznymi i firmami doradczymi działającymi w 90 krajach. Jednym z istotnych obszarów wspieranych przez DZP jest sektor usług finansowych i rynku kapitałowego. Praktykę Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych DZP tworzy zespół ekspertów, którzy łączą wiedzę regulacyjną z praktyką transakcyjną i znajomością branży finansowej. Prawnicy DZP na co dzień doradzają bankom, holdingom finansowym, bankom inwestycyjnym, funduszom inwestycyjnym, brokerom, jak również wielu podmiotom nieregulowanym świadczącym usługi finansowe w zakresie produktów bankowych, transakcji finansowań, doradztwa regulacyjnego, fuzji i przejęć oraz ofert IPO/SPO.

Więcej informacji o kancelarii na stronie dzp.pl.

Bez kategorii