To ogłoszenie wygasło. Przestanie się ono wyświetlać za 26 dni.
Wróć do wyszukiwania aktualnych ogłoszeń klikając tutaj.

Czym zajmuje się zespół?

Kancelaria KPMG Law to zespół kilkudziesięciu doświadczonych prawników. Prowadzimy obsługę transakcji zawieranych we wszystkich sektorach gospodarki przez polskich i zagranicznych inwestorów. Nasza interdyscyplinarna wiedza, oparta na zrozumieniu biznesowego tła projektów, połączona z pragmatycznym podejściem do rozwiązywania problemów, pozwala nam kompleksowo wspierać naszych klientów.

W praktyce M&A / Corporate:

  • Zajmujemy się doradztwem prawnym w zakresie różnorodnych transakcji fuzji i przejęć (M&A) oraz obsługi korporacyjnej firm
  • Przygotowujemy kompletną dokumentację transakcyjną jak również prowadzimy negocjacje w imieniu naszych klientów
  • Przeprowadzamy kompleksowe analizy stanu prawnego przedsiębiorstw
  • Realizujemy kompleksowe reorganizacje grup kapitałowych

Twój zakres obowiązków:

  • Samodzielna praca przy projektach prowadzonych na rzecz klientów we współpracy i pod nadzorem Partnera / Dyrektora
  • Bieżąca obsługa korporacyjna spółek
  • Przygotowywanie projektów dokumentów transakcyjnych z zakresu M&A (umów wspólników, umów sprzedaży udziałów/akcji, listów intencyjnych, umów inwestycyjnych, etc.)
  • Wsparcie prawa w zakresie ogólnego prawa kontraktów
  • Udział w procesach restrukturyzacyjnych spółek oraz grup kapitałowych, w tym połączeniach, przekształceniach i podziałach
  • Przeprowadzenia analiz due diligence oraz sporządzanie raportów z badania
  • Identyfikowanie i rozwiązywanie problemów prawnych w toku prowadzonych projektów
  • Spotkania, prowadzenie korespondencji oraz dbanie o relacje z klientami

Oczekujemy:

  • Tytułu Radcy prawnego / adwokata
  • Bardzo dobrej znajomości prawa handlowego i cywilnego
  • Co najmniej 3-4 letniego doświadczenia w pracy prawnika, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji projektów fuzji i przejęć (procesy due diligence, przygotowywanie umów inwestycyjnych, umów sprzedaży akcji/udziałów, umów wspólników, etc.)
  • Dużej samodzielności i proaktywności w realizacji zleceń
  • Umiejętności analitycznego myślenia oraz bardzo dobrej organizacji pracy
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego i języka polskiego, z uwzględnieniem terminologii prawniczej
  • Dobrej znajomości pakietu MS Office

Mile widziane:

  • Doświadczenie w zakresie prawa rynku kapitałowego
  • Znajomość i zdolność do pracy w innych niż angielski językach obcych

Oferujemy:

  • Pracę w międzynarodowym środowisku i udział w ciekawych interdyscyplinarnych projektach prawnych
  • Możliwość współpracy z najlepszymi ekspertami doradztwa gospodarczego KPMG przy różnorodnych projektach biznesowych
  • Szeroki wybór szkoleń zintegrowanych w ramach platformy Degreed, m.in. szkolenia LinkedIn Learning
  • Atrakcyjny pakiet socjalny, w tym m.in. ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna, karta Multisport
  • Komfortowe środowisko pracy oraz przyjazną atmosferę w zespole

O KPMG Poland

Jesteśmy międzynarodową siecią firm audytorsko-doradczych. Od 1990 r.  świadczymy kompleksowe usługi z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz szeroko rozumianego doradztwa biznesowego dla polskich i międzynarodowych firm oraz instytucji ze wszystkich sektorów gospodarki. Kompleksowe usługi prawne świadczy stowarzyszona z KPMG Kancelaria prawnicza D. Dobkowski.

Naszym kapitałem jest wiedza zgromadzona przez 236 000 pracowników w 145 krajach. W Polsce jest nas blisko 2 000 osób, które pracują w biurach w: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i we Wrocławiu. Wspólnie tworzymy #generationKPMG!