To ogłoszenie wygasło. Przestanie się ono wyświetlać za 26 dni.
Wróć do wyszukiwania aktualnych ogłoszeń klikając tutaj.

Czym zajmuje się zespół?

KPMG Law to zespół kilkudziesięciu doświadczonych prawników, prowadzących obsługę przedsiębiorców, zarówno polskich i zagranicznych, we wszystkich sektorach gospodarki. Naszym atutem jest interdyscyplinarna wiedza, oparta na zrozumieniu biznesowego tła projektów, połączona z doświadczeniem.

W ramach Praktyki Prawa Konkurencji i Postępowań przed Instytucjami UE zajmujemy się m.in.: doradztwem prawnym w dostosowaniu działalności przedsiębiorstw do przepisów prawa konkurencji i prawa konsumenckiego. Wspieramy klientów na każdym etapie – od analizy sprawy, przez przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, aż po reprezentację w ewentualnych postępowaniach administracyjnych i sądowych.

Reprezentujemy klientów zarówno przed organami krajowymi, jak i w postępowaniach prowadzonych przez instytucje Unii Europejskiej, w tym sądy UE.

Twój zakres obowiązków:

  • Przygotowywanie analiz postępowania przedsiębiorców w zakresie przestrzegania przez nich przepisów prawa konkurencji
  • Weryfikacja stosowanych w umowach postanowień pod względem ich zgodności z prawem konkurencji
  • Przygotowywanie procedur i przepisów wewnętrznych, wzmacniających przestrzeganie prawa konkurencji przez pracowników i osoby współpracujące (Polityka zgodności z prawem konkurencji, compliance)
  • Udział w przygotowaniu zgłoszeń zamiaru koncentracji, wszelkich innych pism w tym postępowaniu oraz w prowadzeniu innych postępowań przed organami ochrony konkurencji
  • Udział w procesach due diligence w zakresie nadzoru nad ich zgodnością z zasadami prawa konkurencji
  • Przygotowywanie projektów umów oraz pism procesowych, objętych zakresem działania Zespołu
  • Udział w przygotowywaniu analiz, opinii prawnych i raportów w ramach realizowanych projektów

Oczekujemy:

  • Wyższego wykształcenia prawniczego
  • Tytułu zawodowego radcy prawnego/adwokata lub rozpoczętej aplikacji radcowskiej/adwokackiej
  • Co najmniej dwuletniego doświadczenia zawodowego w zakresie przygotowania zgłoszeń zamiaru koncentracji oraz w prowadzeniu postępowań przed organami ochrony konkurencji w tym zakresie
  • Znajomości praktyki decyzyjnej, polskiej i unijnej, w powyższym zakresie
  • Znajomości podstaw oceny sytuacji ekonomiczno-prawnej spółek w kontekście przygotowywanego zgłoszenia zamiaru koncentracji
  • Tytuł LLM w zakresie prawa konkurencji UE oraz prawa pomocy państwa może być dodatkowym atutem
  • Skrupulatności, dokładności i sumienności w wykonywaniu powierzonych zadań
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego

Oferujemy:

  • Pracę w międzynarodowym środowisku i udział w ciekawych interdyscyplinarnych projektach prawnych
  • Możliwość współpracy z najlepszymi ekspertami doradztwa gospodarczego KPMG przy różnorodnych projektach biznesowych
  • Możliwość sfinansowania aplikacji radcowskiej lub adwokackiej
  • Szeroki wybór szkoleń zintegrowanych w ramach platformy Degreed, m.in. szkolenia LinkedIn Learning
  • Atrakcyjny pakiet socjalny, w tym m.in. ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna, karta Multisport

O KPMG Poland

Jesteśmy międzynarodową siecią firm audytorsko-doradczych. Od 1990 r.  świadczymy kompleksowe usługi z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz szeroko rozumianego doradztwa biznesowego dla polskich i międzynarodowych firm oraz instytucji ze wszystkich sektorów gospodarki. Kompleksowe usługi prawne świadczy stowarzyszona z KPMG Kancelaria prawnicza D. Dobkowski.

Naszym kapitałem jest wiedza zgromadzona przez 236 000 pracowników w 145 krajach. W Polsce jest nas blisko 2 000 osób, które pracują w biurach w: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i we Wrocławiu. Wspólnie tworzymy #generationKPMG!