Grupa Prawa Konkurencji i Inwestycji Zagranicznych warszawskiego biura Linklaters rekrutuje na praktyki letnie. Dołącz do nas – pracuj przy międzynarodowych projektach w globalnej kancelarii prawnej!

Czym się zajmujemy?

Doradzamy w zakresie krajowego i unijnego prawa konkurencji. Wspieramy klientów w kwestiach dotyczących praktyk ograniczających konkurencję, naruszających zbiorowe interesy konsumentów, kontroli koncentracji oraz w sprawach z zakresu pomocy publicznej. Reprezentujemy klientów w postępowaniach przed krajowym organem ochrony konkurencji oraz przed Komisją Europejską. Tworzymy programy zgodności działalności z prawem konkurencji, które obejmują, między innymi, przeprowadzanie audytów i szkoleń. W kontekście transakcji M&A zajmujemy się również kontrolą inwestycji zagranicznych i związanymi z nią obowiązkami notyfikacyjnymi.

Szukamy właśnie Ciebie, jeżeli:

  • jesteś studentką/studentem prawa (IV, V rok), absolwentką/absolwentem lub aplikantką/aplikantem;
  • bardzo dobrze znasz język angielski i jesteś dostępna/dostępny co najmniej 4 dni;
  • interesujesz się tematyką prawa konkurencji co znajduje odzwierciedlenie w Twoim CV.

Co oferujemy?

  • zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia najpierw na okres wstępny 1- 3 miesięcy;
  • osoby zainteresowane przedłużeniem stażu będą miały taką możliwość na nadchodzący rok akademicki;
  • umożliwiamy łączenie pracy z nauką i dostosowania wymiaru praktyki do zajęć i egzaminów na uczelni lub aplikacji;
  • pracę zdalną hybrydową, rozumiemy work-life balance;
  • system szkoleń merytorycznych, stworzony dla praktykantów, w tym szkolenia w języku angielskim;
  • spotkania integracyjne dla stażystów kancelarii;
  • opiekę mentora;
  • dodatkowe benefity (karta MultiSport);
  • ambitne i ciekawe zadania;
  • aplikantkom/aplikantom oferujemy częściowy zwrot kosztów aplikacji w trakcie odbywanego programu stażowego.

Jak aplikować?

Prześlij nam swoje CV oraz opcjonalnie krótką informację, dlaczego chcesz odbyć staż w praktyce Prawa Konkurencji i Inwestycji Zagranicznych na adres [email protected] do 27 lipca 2024 r.

O Linklaters C. Wiśniewski i Wspólnicy Spółka komandytowa

Warszawskie biuro jest częścią globalnej firmy prawniczej Linklaters, zatrudniającej ponad 3000 prawników w 31 biurach na świecie. Kancelaria zapewnia kompleksową obsługę prawną, łącząc światowe doświadczenie z gruntowną znajomością polskiego prawa i uwarunkowań gospodarczych. Główne obszary specjalizacji firmy to: prawo handlowe, sprawy korporacyjne, w tym fuzje i przejęcia, private equity, własność intelektualna, prawo konkurencji, podatki, prawo pracy, prawo energetyczne i telekomunikacyjne, prawo UE, bankowość i rynki kapitałowe, nieruchomości, restrukturyzacja, jak również spory sądowe i arbitraż.

Kancelaria zatrudnia obecnie ponad 80 prawników (w tym ośmioro wspólników), z których większość to polscy radcowie prawni i adwokaci, pozostali to prawnicy zagraniczni posiadający angielskie, amerykańskie i szwedzkie uprawnienia do wykonywania zawodu.

Od wielu lat niezależni analitycy, w tym Chambers Global i European Legal 500, umieszczają warszawskie biuro Linklaters w czołówce międzynarodowych firm prawniczych działających w Polsce.